Dansk ringhanepistol model 1772/98/1848 – perkusioneret i Rendsborg

Varenummer: 6324210

Næste bud: DKK 10.000
Vurdering: DKK 13.000

1772/98/1848 – perkusioneret i Rendsborg, stemplet fra 2. Dragonregiment. L: 45 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik samt brugsspor.

DKK 10.000
Auktionen afsluttes:  07-02-2023 20:09:00