Dansk ringhanepistol model 1848, Kronborg - nummerens

Varenummer: 6272065

Næste bud: DKK 11.000
Vurdering: DKK 16.500

Dansk ringhanepistol model 1848, Kronborg. Nummerens med nr. 650. Lås stemplet MD-1848 1852-650.. Afdelingsstempel 2.D.R.1E.31 TL 46 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik samt mindre aldersrelaterede brugsspor. Kan frit erhverves.

DKK 11.000
Auktionen afsluttes:  01-02-2023 14:30:39
Showroom:   DK, Næstved, Gl. Holstedvej