Dansk ringhanepistol model 1848, Kronborg - nummerens

Varenummer: 6272065
Hammerslagspris: DKK 11.000
Vurdering: DKK 16.000

Dansk ringhanepistol model 1848, Kronborg. Nummerens med nr. 650. Lås stemplet MD-1848 1852-650.. Afdelingsstempel 2.D.R.1E.31 TL 46 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik samt mindre aldersrelaterede brugsspor. Kan frit erhverves.
Auktionen afsluttes:  05-03-2023 17:04:24

48727 04-03-2023 10:56:09 DKK 11000