Dansk sølvsmed. 'Åkande', otte kagegafler af hammerslået sølv (8)

Varenummer: 6302455
Hammerslagspris: DKK 750
Vurdering: DKK 1.000

Dansk sølvsmed. 'Åkande', otte kagegafler af hammerslået sølv. Stemplet med Københavns bymærke, anno 1929-30. L. 13 cm. Samlet vægt: ca. 122 gr. Gaflerne fremstår med brugsspor. (8)
Auktionen afsluttes:  03-12-2022 19:29:15

2268355 03-12-2022 15:48:50 DKK 750