Varenummer: 6239164
Vurdering: DKK 1.600

Dansk sølvsmed. Fiskeservering af hammerslået sølv, prydet med stiliseret bladværk, monteret med udskårne skafter af ibenholt, udført 1923. L. 25 og 26 cm. Samlet vægt: ca. 218 gr. Fremstår med brugsspor. (2)
Auktionen afsluttes:  06-09-2022 19:51:32