Dansk sølvsmed. Fiskeservering af hammerslået sølv, anno 1923 (2)

Varenummer: 6239164

Næste bud: DKK 1.200
Vurdering: DKK 1.600
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Dansk sølvsmed. Fiskeservering af hammerslået sølv, prydet med stiliseret bladværk, monteret med udskårne skafter af ibenholt, udført 1923. L. 25 og 26 cm. Samlet vægt: ca. 218 gr. Fremstår med brugsspor. (2)

Auktionen afsluttes:  21-08-2022 20:05:36
Showroom:   Vejle, DK