Vurdering:
10.000
David Rosas. Moderne 'Madagascar' ring af 18 kt. hvidguld prydet med 3 stårre runde cabochonslebne r�gkvarts flankeret af 4 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Stemplet David Rosas samt 750 med italienske Hallmarks. vægt ca. 12,8 g. B. 1,19 cm. Ringstr. 62/19,75. Brugsspor på hvidguld.
07-12-2023 18:59:00