DBU 'DBU-træ' - til fordel for Ungdommens Røde Kors
Hammerslagspris:
12.000
Vurdering:
10.000
Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6138276 DBU har i samarbejde med Herrelandsholdet og Kvindelandsholdet pyntet et juletræ fyldt med billetter, fanklubmedlemsskaber og fodbold merchandise til både mænd og kvinder. Byd med på træet og få mulighed for selv at spille i nogle af de signerede trøjer og støvler fra både Herre- og Kvindelandsholdet eller træk i trøjerne, når du skal ud at heppe i rød-hvide trøjer til mændenes VM og til kvindernes EM i 2022.
*OBS: Fanklubmedlemsskaber aktiveres efter aftale med DBU. Billetter til en af Herrelandsholdets kampe aftales med DBU, når forårets program er fastlagt. Find vejledning i de afhentede ting.
DBU
10 stk. Billetter til en Herrelandsholdskamp i foråret 2022 (kategori B) á 400 kr.
10 stk. Medlemskaber til fanklubben á 100 kr.
3 stk. Herrelandsholdstrøjer signeret af Herrelandsholdet, str. S & L á 499 kr.
2 stk. Kvindelandsholdstrøjer signeret af Kvindelandsholdet, str. S á 499 kr.
1 stk. Fodbold signeret af Herrelandsholdet á 1.100 kr.
1 stk. Målhandske (str. 10) + et par fodboldstøvler (str. 43 1/3) brugt af Frederik Rønnow á 500 kr.
1 stk. Fodboldstøvler, str. 43, brugt af Jens Stryger Larsen á 300 kr.
1 stk. Signeret spillertrøje fra Pernille Harder, str. S, fra kampen DK-Montenegro 26. okt. 2021 á 499 kr.
1 stk. Signeret spillertrøje fra Rikke Marie Madsen, str. M, fra kampen DK-Montenegro 26. okt. 2021 á 499 kr.
1 stk. Signeret spillertrøje fra Kathrine Larsen, str. L, fra kampen DK-Montenegro 26. okt. 2021 á 499 kr.
1 stk. Signeret spillertrøje (str. M) + et par brugte fodboldstøvler fra Rikke Sevecke (str. 40 2/3), fra kampen DK-Montenegro 26. okt. 2021 á 799 kr.
1 stk. Signeret spillertrøje (str. M) + to par brugte fodboldstøvler fra Sofie Junge (str. 40), fra kampen DK-Montenegro 26. okt. 2021 á 1.099 kr.
1 stk. Signeret spillertrøje (str. M) + et par brugte fodboldstøvler fra Mille Gejl (str. 40 2/3), fra kampen DK-Montenegro 26. okt. 2021 á 799 kr.
1 stk. Signerede målhandsker fra Heidi Johansen (tidl. Landsholdsmålmand og nu træner), str. 8 á 200 kr.
1 stk. Signerede fodboldstøvler fra Mathilde Lundorf, str. 39 1/3 á 300 kr.
1 stk. Signerede fodboldstøvler fra Simone Boye, str. 41 1/3 á 300 kr.
1 stk. Signerede fodboldstøvler fra Sara Thrige, str. 38 á 300 kr.
1 stk. Signerede fodboldstøvler fra Stine Ballisager, str. 40,5 á 300 kr.
1 stk. Signerede fodboldstøvler fra Signe Bruun, str. 40 2/3 á 300 kr.
1 stk. Fifa 2022 spil til PS4 á 449 kr.
2 stk. Kasketter á 100 kr.
7 stk. DK-solbriller á 50 kr.
2 stk. Vikingehatte á 100 kr.
1 stk. DK-halstørklæde á 100 kr.
1 stk. DBU-stofmundbind á 20 kr.
1 stk. Carlsberg fan-hat á 50 kr.
2 stk. T-shirts med teksten ”Den røde mur”, str. M á 249 kr.
Englen & Nissen
10 stk. Fodbold julekugler á 89 kr.
10 stk. Dannebrog julekugler á 89 kr.
Total værdi 19.236 dkr.
Denne auktion er del af en større velgørenhedsauktion til fordel for Ungdommens Røde Kors, se alle auktionerne her. Alle indtægter går direkte og ubeskåret til Ungdommens Røde Kors. Lauritz.com donerer således alle involverede salærer og gebyrer fra denne auktion til det gode formål.
BEMÆRK: Juletræet medfølger ikke, da det er pynten på træet, man byder på! Juletræspynten skal afhentes hos Lauritz.com Herlev efter endt auktion (kan kun hentes på hverdage imellem kl. 11 - 16). Alternativt kan pynten sendes mod betaling.
BEMÆRK: Indeholder denne auktion gavekort, kan auktionen ikke fortrydes. I henhold til forbrugeraftalelovens § 17, stk. 2, nr. 1 er der ikke fortrydelsesret på rekreative fritidsaktiviteter, som fx gavekort, kulturarrangementer, rejser eller oplevelser, hvis det fremgår af auktionen, hvilken dag eller inden for hvilken bestemt periode, den pågældende tjenesteydelse skal udføres.
Om Ungdommens Røde Kors’ juletræsauktion
Ungdommens Røde Kors har inviteret 16 kendte danskere eller repræsentanter fra kendte brands til at pynte 14 juletræer efter deres egne kreative ideer. Træerne de pyntet med produkter fra egne brands eller fra nøje udvalgte samarbejdspartnere. Ved at byde på et eller flere af de 14 fantastiske træer får du ikke blot et hav af skønne designs og oplevelser, men du hjælper ligeledes udsatte børn og unge i en juletid, der kan være svær, når det ikke er muligt at holde jul i et varmt og trygt hjem. Det indsamlede beløb fra auktionen går bl.a. til at give børn og unge, der må fejre jul på kvindekrisecentre, døgninstitutioner, hospitaler eller lignende, nogle dejlige og hyggelige juleoplevelser. Læs mere om Ungdommens Røde Kors her
09-12-2021 20:50:00
Kundenr. | Dato | Tid (CET) | Bud | |
2153849
03-12-2021
22:55:08
12000
1288053
03-12-2021
21:56:28
11500
1072486
03-12-2021
21:47:37
11000
1288053
03-12-2021
21:56:24
11000
1072486
03-12-2021
21:47:37
10500
1903511
02-12-2021
16:11:10
10000
2041885
03-12-2021
02:31:46
9800
1903511
02-12-2021
16:11:10
9600
2041885
03-12-2021
02:31:46
9400
1903511
02-12-2021
16:11:10
9200
2041885
03-12-2021
02:31:39
9000
1903511
02-12-2021
16:11:10
8800
2041885
03-12-2021
02:31:32
8600
1903511
02-12-2021
16:11:10
8400
2041885
03-12-2021
02:31:29
8200
1903511
02-12-2021
16:11:10
8000
2041885
03-12-2021
02:31:26
7800
1903511
02-12-2021
16:11:10
7600
2041885
03-12-2021
02:31:22
7400
1903511
02-12-2021
16:11:10
7200
545046
01-12-2021
20:49:02
7000
1903511
01-12-2021
20:14:13
6800
545046
01-12-2021
20:48:58
6600
1903511
01-12-2021
20:14:13
6400
545046
01-12-2021
20:48:50
6200
1903511
01-12-2021
20:14:13
6000
545046
01-12-2021
20:48:45
5800
1903511
01-12-2021
20:14:13
5600
545046
01-12-2021
20:48:36
5400
1903511
01-12-2021
20:14:13
5200
545046
01-12-2021
20:48:29
5000
1903511
01-12-2021
20:14:13
4800
545046
01-12-2021
20:48:22
4600
1903511
01-12-2021
20:14:13
4400
2145067
01-12-2021
20:15:22
4200
1903511
01-12-2021
20:14:13
4000
2145067
01-12-2021
18:03:31
3800
1903511
01-12-2021
20:14:13
3800
2145067
01-12-2021
17:45:52
3600
535865
01-12-2021
16:54:56
3400
2145067
01-12-2021
17:45:30
3400
535865
01-12-2021
16:54:56
3200
2145067
01-12-2021
17:45:23
3000
535865
01-12-2021
16:54:56
2800
2145067
01-12-2021
15:39:59
2600
2153511
01-12-2021
16:39:37
2400
2145067
01-12-2021
15:39:59
2200
852848
01-12-2021
13:44:44
2000
1919525
01-12-2021
13:33:00
1900
1970073
01-12-2021
12:55:25
1800
2090480
01-12-2021
13:31:39
1700
1970073
01-12-2021
12:55:25
1600
2090480
01-12-2021
13:31:34
1500
1970073
01-12-2021
12:55:25
1400
2090480
01-12-2021
13:31:27
1300
1970073
01-12-2021
12:55:25
1200
2153482
01-12-2021
11:40:53
1100
168188
01-12-2021
10:18:48
1000
1839026
01-12-2021
10:26:02
950
168188
01-12-2021
10:18:48
900
1839026
01-12-2021
10:26:02
850
168188
01-12-2021
10:18:48
800
1839026
01-12-2021
10:26:02
168188
01-12-2021
10:18:48
700
1839026
01-12-2021
10:26:02
650
168188
01-12-2021
10:18:48
600
1839026
01-12-2021
10:26:02
168188
01-12-2021
10:18:48
500
1839026
01-12-2021
10:26:02
450
168188
01-12-2021
10:18:48
400
1839026
01-12-2021
10:21:32
350
168188
01-12-2021
10:18:48
300