Varenummer: 1825710
Vurdering: EUR 13.000
DKK 96.850
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Coenraet Roepel (1678-1748), 'Blumenstilleben mit Tulpen', olie på lærred dubleret på træ, 1716. Maleriet af den hollandske maler er signeret og dateret forneden til højre: 'C. Roepel f. 1716'. Maleriet er for kort tid siden blevet restaureret, lærredet er blevet trukket på træ. Mål uden ramme og passepartout. H. 55cm, B. 44cm.

JH Transport kan fragte denne vare til JH's lager i Ishøj for DKK 300 + moms eller til enhver anden adresse i Danmark til dansk indenrigstakst.

Auktionen afsluttes:  01-01-1990 00:00:00
Showroom:  Düsseldorf