Varenummer: 5378501
Vurdering: DKK < 1.000

Axel Aabrink (1887 - 1965). motiv fra gl. Hvidovre, olie på lærred, sign. Ax. Aabrink, 42,5x60,5 cm. (58,5x76 cm). Fremstår med krakeleringer.
Auktionen afsluttes:  05-08-2019 15:05:00