Kategori  Vurdering

Varenummer: 5398625
Vurdering: DKK 17.000
Brillantring af 18 kt. hvidguld med større cushionsleben diamant på 0.51 ct. Farve: Natural Fancy Deep Brownish Yellowish Orange. Klarhed: SI2. Flankeret af 52 små hvide brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.45 ct. Stemplet med London gold Hallmarks 2015. Vægt ca. 3 g. Front 0,87 x 0,87 cm. Ringstr. 53/16,75. Medfølges af GIA certifikat på den cushionsleben diamant. Rapport nr. 6191495726, dateret marts 2015. Etui medfølger.

Auktionen afsluttes:  19-08-2019 20:58:00