Varenummer: 6077753

Jon Gislason (f. 1955). Komposition, kolossalt maleri, olie og akryl på to sammensatte lærreder, sign. og dat. på bagsiden Jon Gislason 2005. 400 x 290 cm. Kan foldes så det fylder 290 x 200 cm under transport. Uden ramme. Monteret på en foreløbig blændrammen, som maleriet har været på, da det blev udstillet på Charlottenborg i 2005. Der bør påregnes en udskiftning af blændrammen. ABK Rammer, Vejle, kan tilbyde at lave en ny blændramme for ca. 4000 kr.

NB: Værket befinder sig ikke i showroomet hos Lauritz i Vejle, men er udstillet ikke langt derfra i My Garage, Wittrupvej 1, 7120 Vejle.
Varen afsluttes:  31-01-2023 10:26:02