Varenummer: 6083978
Vurdering: DKK 30.000

Peder Mønsted (1859-1941). Strandparti ved aftentide, hestekærre kørende langs strandvejen, olie på lærred, sign. P.M. 1877. 31,5 x 42 cm (43,5 x 53,5 cm). Fremstår med dubleret lærred, retoucheringer.
Auktionen afsluttes:  15-07-2022 19:56:00