Vurdering:
5.000
Dansk guldsmed. Armring af 14 kt. guld, stemplet "SAV 585". Indvendigt mål: ca. 6,5 cm. B. ca. 2 mm. Vægt: ca. 10,3 gr. Fremstår med brugsspor.
07-08-2022 19:09:30