Vurdering:
20.000
Midsize damearmbåndsur fra Rolex, model Cellini, ref.nr.: 4103, cal. 1601, i urkasse af 18 kt. guld, champagnefarvet skive med romertal, mineralglas, monteret med original krokodillerem med forgyldt Rolex-spænde, mekanisk urværk med manuelt optræk. Mål: 22,8 x 30,8 mm. Fremstår med brugsspor, urkassen er poleret og serienr. på bagkasse vanskelig at tyde. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Dette er et af Lauritz’ særligt udvalgte luksusure.
04-12-2022 20:02:10