Varenummer: 6282164
Vurdering: DKK 4.600

Georg Jensen. Årsbestik, i form af komplette bestiksæt bestående af kniv, gaffel og ske fra årgang 1985-1988, udført af forgyldt sterlingsølv prydet med stiliserede blomster af emalje. L. 15-16,5 cm. Samlet vægt: ca. 548 gr. Bestikket fremstår med ridser, anløbninger og brugsspor. (12)
Auktionen afsluttes:  03-12-2022 19:07:13