Varenummer: 6282202
Vurdering: DKK 6.800

Georg Jensen. Årsbestik, i form af komplette bestiksæt bestående af kniv, gaffel og ske fra årgang 1979-1984, udført af forgyldt sterlingsølv prydet med stiliserede blomster af emalje. L. 15-16,5 cm. Samlet vægt: ca. 854 gr. Bestikket fremstår med ridser og brugsspor. (18)
Auktionen afsluttes:  04-12-2022 20:20:04