Vurdering:
6.800
Georg Jensen. Årsbestik, i form af komplette bestiksæt bestående af kniv, gaffel og ske fra årgang 1979-1984, udført af forgyldt sterlingsølv prydet med stiliserede blomster af emalje. L. 15-16,5 cm. Samlet vægt: ca. 854 gr. Bestikket fremstår med ridser og brugsspor. (18)
04-12-2022 20:20:04