Varenummer: 6307428
Vurdering: DKK 19.500

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Professional 300M, ref.nr.: 2382.20.00 (596.1503), serienummer: 55558032, i urkasse af 18 kt. guld og stål, hvid, bølget skive med streg- og punktindeks, datoangivelse ved 3" position, justerbar lynette, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original lænke af 18 kt. guld og stål med foldelukke med forgyldt logo, quartz urværk. Ø. 28 mm. Indvendig L. ca. 16,5 cm. Medfølges af boks, kasse, manual, kortholder samt amerikansk certifikat fra 1997. Fremstår med brugsspor, urværk ikke signeret. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Auktionen afsluttes:  03-02-2023 20:14:12