Varenummer: 6307497
Vurdering: DKK 19.500

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 120, ref.nr.: 596.1501, cal. 1424, serienr.: 56190425, i urkasse af 18 kt. guld og stål, sort skive med streg- og punktindeks, datoangivelse ved 3" position, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original lænke af 18 kt. guld og stål med foldelukke med forgyldt logo, quartz urværk. Ø. 28 mm. Indvendig L. ca. 17,5 cm. Medfølges af boks, kasse manual samt kortholder (IKKE certifikat). Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Auktionen afsluttes:  01-02-2023 19:49:37