Vurdering:
19.000
Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Professional 300M, ref.nr.: 2236.50.00 (168.1643), cal. 1120, serienr.: 80358787, i urkasse af stål, bølget, sort skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, justerbar lynette af 18 kt. hvidguld, optrækskrone med logo, monteret med original lænke af stål med foldespænde, safirglas, automatisk chronometercertificeret urværk. Ø. 36,5 mm. Indvendig L. ca. 18 cm. Medfølges af boks, kasse, manual samt kortholder, fire ekstra led, chronometercertifikat, pictogram samt japansk, udateret certifikat. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Dette er et af Lauritz’ særligt udvalgte luksusure.
26-01-2023 20:20:04