Vurdering:
16.000
Pedersen & Klemmensen, København. Bred armring af 14 kt. guld, udført 1960-70'erne. Stemplet "P&K 585 DENMARK HANDMADE". B. ca. 12 mm. Indvendigt mål: ca. 6,1 cm. Vægt: ca. 36,5 gr. Fremstår med brugsspor.
04-06-2023 19:24:32