Vurdering:
DIA. Brillant-solitairering af platin prydet med brillantsleben diamant på 0.15 ct. Caraten er stemplet i ringskinnen. Farve: Wesselton (H). Klarhed: P1. Stemplet DIA 950 med engelske London import gold Hallmarks. Vægt ca. 3,3 g. Front Ø inkl. fatning 0,4 cm. Lille ringstr. 47/15. Brugsspor på platin.
14-02-2023 17:58:16