Vurdering:
6.400
Diamant-alliancering af 18 kt. guld, prydet med 7 prinsesseslebne diamanter i 'invisible setting' i alt ca. 0.50 ct. Samlet carat er stemplet i ringskinnen: Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Stemplet 750 med engelske import gold Hallmarks . Vægt ca. 3,6 g. B. 0,36 cm. Ringstr. 55/17,5. Brugsspor på guld.
19-08-2022 18:51:21