Vurdering:
7.000
Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med 10 baguetteslebne diamanter omkranset af 20 mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.60 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Stemplet med Birmingham import gold Hallmarks. Vægt ca. 4,6 g. Front 1,72 x 1,15 cm. Ringstr. 54/17,2. Lette brugsspor på hvidguld.
18-07-2022 19:19:53