Diamantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.60 ct

Varenummer: 6207937

Næste bud: DKK 5.400
Vurdering: DKK 7.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med 10 baguetteslebne diamanter omkranset af 20 mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.60 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Stemplet med Birmingham import gold Hallmarks.
Vægt ca. 4,6 g. Front 1,72 x 1,15 cm. Ringstr. 54/17,2. Lette brugsspor på hvidguld.

Auktionen afsluttes:  05-07-2022 19:19:32
Showroom:   Vejle, DK