Diverse samlinger. Grønland, Deutsches Reich, Berlin, FDC mm. (11 kasser)

Varenummer: 6199892
Hammerslagspris: DKK 2.600
Vurdering: DKK 3.600

Grønland i to Leuchtturm album til 2014 - mangler en del sammentryk i den nye ende.
Amerikanerudgave og Danmark befriet er ubrugt, resten øjensynligt postfrisk.
Diverse marginal numre i fireblok, bl.a 964, 975 og 1445
Færøerne marginalblokke FR 303 -FO 699
Tyske rige i Leuchtturm-album meget tyndt besat, samt lagerbog uden dyre mærker Berlin i Leuchtturm godt besat, dog uden de dyreste Bind i lagerbøger
DVI i indstiksbog, for det meste dubleret i hovednumre.
DK postfrisk, kun lidt bogtryk til AFA nr 1034
8 kasser med FDC mest fra Tyskland.
Leveres i 11 kasser
Auktionen afsluttes:  17-07-2022 14:27:00

252583 16-07-2022 20:57:33 DKK 2600