Dragsted samt Cohr sølvfade (2).

Varenummer: 6255385

Næste bud: DKK 3.200
Vurdering: DKK 4.400

Dragsted københavner stemplet A. Dragsted 1934. Ø 28 cm samt sølvfad med ligeknækket kant, roccoco firmet. Stemplet Cohr 1937, Ø 29 cm. Fremstår med indgraveringer på oversiden. Brugsspor. Samlet vægt 911 gram. (2)

DKK 3.200
Auktionen afsluttes:  02-12-2022 10:52:09