Dragsted samt Cohr sølvfade (2).
Vurdering:
4.400
Dragsted københavner stemplet A. Dragsted 1934. Ø 28 cm samt sølvfad med ligeknækket kant, roccoco firmet. Stemplet Cohr 1937, Ø 29 cm. Fremstår med indgraveringer på oversiden. Brugsspor. Samlet vægt 911 gram. (2)
24-12-2022 15:30:29