E. Graugaard. Ring af 14 kt. hvidguld med diamanter

Varenummer: 6208636

Næste bud: DKK 1.200
Vurdering: DKK 1.800
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

E. Graugaard. Ring udført i 14 kt. hvidguld prydet med tre diamanter på tilsammen ca. 0.09 ct. Farve: Wesselton-Top wesselton (H-G). Klarhed: Si-P1. Ringstr. 17/53.5. Vægt: 2.9 gram. Fremstår med brugsspor i form af ridser.

Auktionen afsluttes:  05-07-2022 19:54:05
Showroom:   Aarhus, DK