Edmund Bille m.fl. To plakater for ØK (2)

Varenummer: 5455212
Hammerslagspris: DKK 1.400
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Edmund Bille. Plakat 'Passenger Service Europe Siam Ceylon Straits' for 'The East Asiatic Co. Ltd' / 'A-S Det Østasiatiske Kompani', litografisk trykt hos Dansk Papirvarefabrik ca. 1934. Signeret i trykket bille. 94,5 x 62 cm. Par små kantrevner.
Desuden plakat 'Regular Passenger and Freight Service', offsettrykt hos F. E. Bording. 100 x 62 cm.
Begge uindr. (2)

Auktionen afsluttes:  13-10-2019 20:16:00
Showroom:  DK, Helsingør, Støberivej