Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Maleri og skulpturer
Ældre billedkunst
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Edmund Fischer, maleri
:
2759649
Hammerslagspris
:
375
Vurdering
:
< 1.000
Edmund Fischer 1889-1952 cd. Gårdparti med kone og høns. Sign. E. Fischer. Olie på lærred. 37 x 47 cm. (47,5 x 60,5 cm.).
Denne vare er en del af temaauktionen over effekter hidrørende en privat dansk samling, der indtil nu har prydet en herskabslejlighed i København. Byd på næsten 200 varer indenfor ældre møbler, belysning, billedkunst, ure, porcelæn og mange andre samlerobjekter.
Læs mere om boet og se alle varerne her.
23-10-2012 14:46:00
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
40948
19-10-2012
21:37:25
375
657739
20-10-2012
08:57:28
350
40948
19-10-2012
21:37:25
325
726421
16-10-2012
17:47:50
300
Til toppen