Edmund Fischer, maleri

Varenummer: 2759649
Hammerslagspris: DKK 375
Vurdering: DKK < 1.000

Edmund Fischer 1889-1952 cd. Gårdparti med kone og høns. Sign. E. Fischer. Olie på lærred. 37 x 47 cm. (47,5 x 60,5 cm.).

Denne vare er en del af temaauktionen over effekter hidrørende en privat dansk samling, der indtil nu har prydet en herskabslejlighed i København. Byd på næsten 200 varer indenfor ældre møbler, belysning, billedkunst, ure, porcelæn og mange andre samlerobjekter. Læs mere om boet og se alle varerne her.

Auktionen afsluttes:  23-10-2012 14:46:00