På grund af copyright afgift på varen
kan billederne ikke vises.
Egon Rieck, maleri, 'Badende am Strand', 1949
Vurdering:
EUR
350
2.608
Egon Rieck, maleri, akryl på lærred, 'Badende am Strand', 1949. Strandbillede med badegæster, signeret og dateret nederst til venstre i billedet, indrammet, billedmål 62 x 77 cm, mål i alt 80 x 96 cm, fremstår med aldersrelaterede slitagespor.
29-11-2018 21:49:00