Eli Andersen, efter Otto Bache. 'De sammensvorne rider fra Finderup Lade efter mordet på Erik Klipping 1286'

Varenummer: 6222073
Hammerslagspris: DKK 450
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Eli Andersen, 1900-tallet, efter Otto Bache. 'De sammensvorne rider fra Finderup Lade efter mordet på Erik Klipping 1286', efter Otto Bache. Olie på lærred. Sign. Eli Andersen. 99 x 121 cm (115 x 138 cm).

Auktionen afsluttes:  24-06-2022 20:26:27
Showroom:   Roskilde, DK