Emma Meyer 1859-1921

Varenummer: 2372539
Hammerslagspris: DKK 625
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Emma Meyer. Flodparti fra Bassano. Olie på lærred. Sign. EM, Bassano 06. 37 x 56 cm (48 x 68 cm). Trænger kraftigt til overfladerens. Mindre skrammer og afskalninger.

Auktionen afsluttes:  04-10-2011 20:04:00
Showroom:  Vejle