Kategori  Vurdering

Emmy Thornam. To værker (2)

Varenummer: 5033779
Hammerslagspris: DKK 900
Vurdering: DKK 1.200
Emmy Thornam (1852-1935). Vandmølle, olie på plade, sign. og betegnet på bagsiden, 22 x 28 (29 x 35) Opstilling med bøg og bellis, olie på lærred, sign. E. Thornam, 17,5 x 24,5 (25 x 30) cm. (2)

Auktionen afsluttes:  10-07-2018 19:45:00
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej