Empire kommode af mahogni, 19 årh.

Varenummer: 6271692
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Empire kommode af fineret mahogni, lettere buet front med skuffer, lettere tilspidsede ben, 1 nøgle, 19 årh. H. 80 cm. L. 73 cm. B. 46 cm. Fremstår med brugsspor, ridser samt enkelte småhakker på skuffer.

Auktionen afsluttes:  24-09-2022 11:41:52
Showroom:   Odense, DK

1037877 23-09-2022 22:31:57 DKK 300