Engelsk brillant-stjernehalssmykke af 18 kt. hvidguld, i alt 0.62 ct. London 2004

Varenummer: 6292906
Varen udløber om:

Engelsk brillant-stjernehalssmykke af 18 kt. hvidguld med roterende midte sat med 8 prinsesseslebne diamanter og logo H'er omkranset af 38 brillantslebne diamanter, i alt 0.62 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Samlet carat er stemplet i smykket samt 750 med London gold Hallmarks for 2004. Monteret i kæde afsluttet med carabinlås.
Vægt ca. 9 g. Stjerne: H. inkl. øsken 2,65 cm. Ø 1,88 cm. Kæde: Ø 0,12 cm. L. 40,5 cm. Minimale aldersrelateret brugsspor.

Køb nu pris
DKK 9.000
Varen afsluttes:  06-12-2022 14:35:00