Engelsk diamantring af platin, i alt ca. 0.60 ct. Sheffield 2007

Varenummer: 6240928

Næste bud: DKK 7.000
Vurdering: DKK 9.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Engelsk diamantring af platin front prydet med 3 større brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.36 ct., flankeret af 12 baguetteslebne diamanter, i alt ca. 0.24 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Stemplet med engelske Sheffield gold Hallmarks for 2007.
Vægt ca. 4,7 g. Front B. 0,32 cm. Ringstr. 53/16,75. Almindelige aldersrelateret brugsspor på platin.

Auktionen afsluttes:  14-08-2022 19:42:17
Showroom:   Vejle, DK