Varenummer: 6368644

Ring af 18 kt. rhodineret hvidguld med delvis punslet ringskinne prydet i rosetform med seks facetslebne bl� safirer og en brillantslebet diamant i center, ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Stemplet med London Gold Hallmark, anno 1977. Ringstr.: 50,5/ 16. vægt: ca. 2,6 gr. Ringen fremstår med aldersrelaterede brugsspor, slidt rhodinering.
Varen afsluttes:  17-12-2023 10:46:00