Erich Geisler, træintarsiabillede 'Mythos Natur'

Varenummer: 3167205
Vurdering: EUR 1.100
DKK 8.195

Billede udført af naturtræ af Erich Geisler (f. 1949), signeret og dateret '2001' forneden til højre. Indrammet, bag passepartout og glas. Bagside med angivelse af træet samt kunstnersignatur. 17x15cm (billedmål uden ramme).
Se i øvrigt et andet intarsiabillede af kunstneren under varenummer 3167204.
Auktionen afsluttes:  05-12-2013 19:08:00