Erik Larsen. To figurkompositioner (cd)(2)

Varenummer: 6216313
Vurdering: DKK 1.000

Erik Larsen (1902-1975). To figurkompositioner. Nordafrikansk ørkenmotiv. Akvarel og tusch på papir. Sign. og dat. Erik Larsen 38. 27 x 33,5 cm (37 x 44 cm). Sydlandsk strandparti med hatteklædte figurer, Tricolore og klovn på hest. Akvarel og tusch på papir. Sign. og dat. Erik Larsen 38. 27 x 33,5 cm (37 x 44 cm). (2)
Auktionen afsluttes:  18-01-2050 09:28:00