Ernest Dupont. Ung pige, der græder over sin døde fugl

Varenummer: 6221655
Vurdering: DKK 4.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Ernest Dupont (engelsk, 1825-1888). Ung pige, der græder over sin døde fugl. Olie på lærred. Usign. 46 x 38 (59 x 51) cm.
Fremstår med enkelte små afskalninger; retoucheret.

Auktionen afsluttes:  08-10-2022 16:33:38
Showroom:   Herlev, DK