Ernst Kühn for Lysberg Hansen, tilskrevet. Skænk i palisander

Varenummer: 6159877
Vurdering: DKK 10.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Ernst Kühn for Lysberg Hansen, tilskrevet. Skænk i palisander med døre, bestikskuffer, lister af messing. H. 69 cm. B. 119 cm. D. 50 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor, ridser.

Denne vare er en del af en udsøgt temaauktion over eksklusive møbler og lamper
Se og byd på alle værkerne her.

Auktionen afsluttes:  05-07-2022 16:32:11
Showroom:   Herlev, DK