Erwan og Ronan Bouroullec for Vitra. Model Alcove. Fritstående sofa

Varenummer: 6256110
Hammerslagspris: DKK 2.000
Vurdering: DKK 8.000

Erwan og Ronan Bouroullec for Vitra. Model Alcove. Fritstående sofa med stel i forkromet stålrør, sider, ryg samt løse hynder betrukket med gråt møbelstof. Formgivet 2006. Fremstillet hos Vitra, mærkat herfra. H. 138, B. 153, D. 82, Sh. 43 cm. Fremstår med brugsspor, ridser på stel og pletter på betræk.
Auktionen afsluttes:  26-11-2022 14:13:39

1253501 24-11-2022 20:30:51 DKK 2000