Et par barok bryllupsstager af messing 1749 (2)

Varenummer: 6333455

Næste bud: DKK 3.200
Vurdering: DKK 8.000

Et par barok bryllupsstager af messing med balusterformet stamme på sekssidet fodstykke, graveret med navnetræk O.B.S. - P.F.D., dateret 1749. H. 25 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. (2)

DKK 3.200
Auktionen afsluttes:  12-02-2023 18:40:00
Showroom:   DK, Næstved, Gl. Holstedvej

494657 08-02-2023 11:48:39 DKK 3000