Vurdering:
7.600
Et par små pink safir- og brillantørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med 2 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.26 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS., vedhængende to større dråbeformede facetslebne pink safirer, i alt ca. 1.00 ct. Stemplet 750 med engelske Birmingham gold Hallmarks 2004. Samlet vægt ca. 1,5 g. L. 1,72 cm. Minimale brugsspor, begge bagstikker mangler. (2)
13-02-2023 13:08:16