Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Sølv, bronze, kobber og tin
Bronze, kobber, messing, tin
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Et par forgyldte franske Louis XVI stager ca 1780 (2)
:
6308435
Hammerslagspris
:
2.400
Vurdering
:
3.000
Et par Louis XVI lysestager af forgyldt bronze prydet med nyklassicistisk ornamentik. Frankrig ca. 1780. Højde 28 cm. Samlet vægt 2356 gr. Fremstår med brugsspor, mærker, slitage på forgyldning. Mindre trykninger på fodrand. (2)
05-03-2023 19:14:13
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
32360
02-03-2023
14:04:05
2400
Til toppen