Et par italienske brillant- solitaireørestikker af 18 kt. hvidguld - i alt ca. 0.60 ct. IGI rapporter medfølger. (2)

Varenummer: 6364713
Fast pris: DKK 10.850
Vurdering: DKK 11.000

Et par italienske brillant-solitaireørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med hver en brillantsleben diamant på 0.30 ct., i alt 0.60 ct. Måler henholdsvis 4,10 x 4,16 x 2,69 mm. og 4,17 x 4,21 x 2,70 mm. Farve: River (E). Klarhed: SI1-SI2. IGI diamant-rapport til begge diamanter medfølger rapportnr. 520201575 dateret marts 2022 og 497162534 dateret novemper 2021.
Samlet vægt ca. 1,3 g. Minimale brugsspor. (2)
Varen afsluttes:  11-06-2023 18:41:14