Et par kulturperle- diamanthoops af 14 kt. hvidguld, i alt 0.10 ct. (2)

Varenummer: 6303737

Næste bud: DKK 2.400
Vurdering: DKK 3.400

Et par øre-hoops af 14 kt. hvidguld hver prydet med én større kulturperle med god lustre samt ni klare hvide brillantslebne diamanter i forløb, i alt 0.10 ct. Carat stemplet i ørering. L. 2,2 cm. Perle: Ø 1 cm. Samlet vægt: ca. 8,1 gr. Øreringene fremstår med minimale brugsspor. (2)

Auktionen afsluttes:  12-02-2023 20:16:00