Et par moderne Illusion brillantøreskruer af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.75 ct. (2)

Varenummer: 6196023
Vurdering: DKK 7.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Et par moderne Illusion brillantørestikker af 18 kt. hvidguld monteret med sikkerhedsskruer, prydet med 18 prinsesseslebne diamanter, i alt ca. 0.75 ct. Caraten er stemplet i hver ørestik. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P1.
Samlet vægt ca. 1,8 g. Front 0,6 cm. Minimale brugsspor. (2)

Auktionen afsluttes:  24-06-2022 20:15:19
Showroom:   Vejle, DK