Vurdering:
7.000
Et par moderne Illusion brillantørestikker af 18 kt. hvidguld monteret med sikkerhedsskruer, prydet med 18 prinsesseslebne diamanter, i alt ca. 0.75 ct. Caraten er stemplet i hver ørestik. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P1. Samlet vægt ca. 1,8 g. Front 0,6 cm. Minimale brugsspor. (2)
24-06-2022 20:15:19