Et par solitaireørestikker af 18 kt. hvidguld - i alt ca. 1.42 ct. IGI Rapporter medfølger. (2)

Varenummer: 6287489

Næste bud: DKK 36.000
Vurdering: DKK 50.000

Et par klassiske italienske brillant-solitaireørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med 2 større brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.42 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS2. Måler ca. 5,63 x 5,66 x 3,55 mm. og 5,64 x 5,66 x 3,58 mm. IGI rapporter medfølger på hver brillant samt lacerinskriptioner på rundister. Rapport nr. 470155314, dateret April 2021 og 483192971, dateret Juli 2021. Samlet vægt ca. 1,9 g. Minimale brugsspor. (2)

DKK 36.000
Auktionen afsluttes:  08-12-2022 19:29:27