Varenummer: 6287489

Et par klassiske italienske brillant-solitaireørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med 2 større brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.42 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS2. Måler ca. 5,63 x 5,66 x 3,55 mm. og 5,64 x 5,66 x 3,58 mm. IGI rapporter medfølger på hver brillant samt lacerinskriptioner på rundister. Rapport nr. 470155314, dateret April 2021 og 483192971, dateret Juli 2021. Samlet vægt ca. 1,9 g. Minimale brugsspor. (2)
Varen afsluttes:  13-01-2023 10:49:49