Eva Harlou for Mater. Fire barstole, model 'Earth Stool', eg (4)

Varenummer: 6295069

Næste bud: DKK 400
Vurdering: DKK < 1.000

Fire stabelbare barstole, model 'Earth Stool'. Stel af sortlakeret metal, sæde af massiv egetræ. Design Eva Harlou. Fremstillet hos Mater, mærkat herfra. Sædehøjde 74 cm. Fremstår med brugsspor, herunder ridser mærker, afskalninger på stel. (4)

Auktionen afsluttes:  08-12-2022 20:01:14
Showroom:   DK, Roskilde, Store Hedevej