Eva Stæhr-Nielsen for Saxbo. Lille kaffekande af stentøj, nr. 34

Varenummer: 5974667

Næste bud: DKK 3.200
Vurdering: DKK 4.200
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Eva Stæhr-Nielsen (1911-1976) for Saxbo. Lille kaffekande af stentøj, dekoreret i grå-gylden glasur. Stemplet Saxbo samt nr. 34. Sign. E.St.N. Fremstår med lille glasurafslag ved selve kandens øverste rand.

Auktionen afsluttes:  04-07-2022 20:03:00
Showroom:   Vejle, DK