Eva Stæhr Nielsen for Saxbo, stentøjs vase med brun glasur

Varenummer: 6306206
Hammerslagspris: DKK 1.800
Vurdering: DKK 1.500

Eva Stæhr Nielsen (1911-1972) for Saxbo, stentøjs vase med brun glasur. Signeret E.St.N. H.17 cm. Fremstår med almindelig brugsspor.
Auktionen afsluttes:  26-11-2022 10:50:00
Showroom:   DK, Aalborg, Nibevej